
Якщо ви знайшли цей бур’ян у своєму дворі, не викидайте його! Він запобігає діабету 2 типу, артрозу, серцево-судинним захворюванням, очищає організм від токсинів і допомагає схуднути. Він росте у дворах і поза ними, і ми часто спотикаємось об нього, тому вириваємо його та кидаємо в птахів.
Звіробій, адже про нього йдеться, є чудодійним бур’яном, багатим на поживні речовини у чималих відсотках.
Які вітаміни та мінерали містить пажитник?
Пажитник багатий мікроелементами, серед яких у значній кількості містяться калій, магній і кальцій.
Також ця рослина багата вітамінами С і Е і вітамінами комплексу В.
Пажитник містить найважливіші жирні кислоти Омега 3. Однією з них є альфа-лінолева кислота, яка не може синтезуватися організмом і повинна надходити з їжею.
Ця кислота відіграє важливу роль у профілактиці артрозу. У той же час жирні кислоти Омега 3 запобігають серцево-судинним захворюванням. Листя багатше на фенольні сполуки, ніж стебла. Цей тип сполук має антиоксидантні та анксіолітичні властивості та відіграє важливу роль у профілактиці діабету 2 типу.
Як споживають траву бур’яну?
І стебла, і листя можна їсти в салатах, супах або омлетах. Смак цієї рослини злегка гострий. Пажитник має проносні та сечогінні властивості, особливо корисний при подразненні слизової оболонки.
Завдяки цим властивостям він дає вражаючі результати в режимах схуднення, детоксикує організм і, звичайно, лікує запори. Для цих цілей траву-траву призначають у вигляді чаю (половина ложки сухої трави на склянку). З висушеного фенхелю і сухого кореня кульбаби отримують чай, який допомагає позбутися проблем з прищами.
При безпосередньому нанесенні на шкіру сік трави-трави ефективно бореться з м’язовими скороченнями. Крім того, він має зволожуючу, заспокійливу, рубцеву, протизапальну, дезінфікуючу та антибактеріальну дію. Заспокоює подразнення та сприяє загоєнню. Компреси з соком заспокоюють кон’юнктивіт і запалення повік.
Жування листя заспокоює запалені ясна і навіть біль у горлі.
Як готують припарки з трави-трави?
Ці припарки можна наносити на шкіру, щоб заспокоїти подразнення, загоїти рани або для скорочення м’язів.
Змішайте столову ложку свіжого листя фенхелю зі столовою ложкою оливкової олії.
Якщо консистенція занадто рідка, додайте трохи порошку зеленої або білої глини.